LED žárovky – jedna z možností, jak si doma posvítit

Čím doma svítit

Romantika se svíčkami – solné lampy, aromalampy, stearinové svíčky, svíčky ze včelího vosku, či aromatické svíčky jsou dobrý tip, jak prožít večer skutečně nevšedním způsobem. Posezení u vybraných druhů kávy a čajů je v tomto ohledu nesmírně romantické vzhledem k tomu, že barevný odstín a tepelná energie plamene uklidňuje mysl a navozuje příjemnou atmosféru. Něco takového si můžeme dopřát klidně každý den, ale při svíčkách nemůžeme ani vařit, ani studovat nebo manuálně pracovat. K tomu potřebujeme studené bílé světlo, které nebude navozovat útlum, ale naopak soustředění.vláknová žárovka E27.jpg
Staré Edisonky z vlastních zásob – zákaz prodeje žárovek se žhavicím vláknem způsobil v mnoha domácnostech doslova pozdvižení. Přiživila se na něm i média a lidé nakupovali staré žárovky do zásoby. Jistě mělo svůj význam mít doma z nostalgie v šuplíku několik takových kusů v podobě sběratelských předmětů, ale rozhodně není dobrý nápad zašroubovat je do všech svítidel, a jakmile doslouží, vyměnit je za další z krabice uložené ve sklepě, kde jich je ještě dobrých padesát kousků. Spotřeba energie žárovek s vláknem je obrovská a opravdu není důvod platit za elektřinu víc, než není nutné. 
LED žárovky – jedinou nevýhodou pro spotřebitele byla ještě před pár lety pořizovací cena, která byla ve srovnání s obyčejnou žárovkou doslova astronomická. Lidé se zdráhali moderní technologii důvěřovat a investovat větší sumu do výrobků, s nimiž nemají prakticky žádné zkušenosti. Dnes je však situace odlišná, ceny LED žárovek neustále klesají a nejsou tedy ve stínu výhod, které jsou u LED diod zřejmé – nízká spotřeba elektřiny, velký rozsah barev vyzařovaného světla, extrémně dlouhá životnost, minimum tepelného záření, vysoký světelný tok, absence rtuti a nepříjemného blikání.rozsvícené ploché stropní svítidlo.jpg
Kompaktní zářivky – současné typy s elektronickým předřadníkem jsou spolehlivé, neblikají, mají delší dobu životnosti a rychleji pracují na své výkonnostní maximum, než jejich předchůdci. Dnes mohou úspěšně konkurovat LED diodám a lze je využít v domácnosti i na pracovištích.

5/5 - (2 votes)
by