Jak vybrat osvětlení do kanceláře?

Práce vyžaduje kvalitní osvětlení, jak ale vybrat to pravé světlo, které nás bude udržovat v bdělém stavu, a zároveň nás z něj nebudou při dlouhé práci bolet oči? Ať už si každý den užíváte kouzlo prostorné kanceláře nebo pracujete v pohodlí domova, je důležití osvětlení v místnosti nepodceňovat.Detail žárovky

Velké stropní světlo je základ
Pokud chcete jednou pro vždy zatočit s únavou, bolestí hlavy nebo očí, je důležité pracovat v místnosti, která je dostatečně osvětlená. Základním prvkem je hlavní světlo, které kancelář dostatečně osvětlí. Jako doplňkové světlo pak může sloužit další lampa na kancelářském stole, která osvítí danou plochu ještě intenzivněji.

Vždy proto začínejte vybírat nejprve již zmiňované hlavní světlo. Ideální jsou pak přímo zářivky, které mají velkou světelnou účinnost. Ovšem nezaměňujme je z těmi nevzhlednými z dob minulých, ty dnešní se rozhodně nerozsvěcují půl hodiny a dokonce se u nich nesetkáte ani s občasným poblikáváním. Tento druh světel vás určitě překvapí svojí dlouhou životností a funkčností. Už samotné zářivky mají velmi nízkou spotřebu, a pokud se poohlédnete ještě po LED https://medium.com/urbancyclerscz/urbancyclers-odznak-revolights-2a1c57a76b96 zářivkách, budete mít úsporu dvojnásobnou. LED osvětlení kromě vaší peněženky šetří i životní prostředí a to už se vyplatí.

Teď jsme si ukázali praktickou stránku vybírání světla a nyní se tak můžeme podívat na tu druhou, neméně důležitou. Světlo v místnosti, kde trávíme spoustu času, by totiž mělo nejenom plnit svojí funkci, ale i dobře vypadat. Na výběr máte z mnoha druhů závěsných nebo přisazených svítidel, ty se budou skvěle vyjímat hlavně v místnostech s nízkým stropem. Nemusíte se tedy už bát úrazu hlavy při každém stanutí ze židle. Závěsné osvětlení

Důležitá je i barva
Správný typ světla je první krok ke správně osvětlené místnosti. Jenže krom intenzity světla, musíte brát v potaz i barevnost, kterou bude světlo vyzařovat. Ideální volbou jsou led žárovky 12v, které se při svícení co nejblíže podobají dennímu světlu.