Připravte se na léto

Upravená zahrada lahodí oku. Aby vypadala podle vašich představ, musíte se její úpravě věnovat celoročně. Na každý měsíc v roce si rozvrhněte práce, které jsou pro toto období nejvhodnější. Mnoho zahrádkářů dává přednost vlastnoručně vypěstované zelenině před kupovanou. Nemusíte pěstovat celé lány, ale i drobné úspěchy každého pěstitele potěší. Abyste…Continue Reading

by

Zahradní chodníky

Ještě než se pustíte do tvorby chodníků ve vaší zahradě, prozkoumejte, které budou do daného terénu nejvhodnější. Jiný materiál zvolíme na chodníček vedoucí mezi květinovým záhonem a jiný na příjezdové cestě ke garáži. Nebo potřebujeme-li zprůchodnit nezpevněnou travnatou plochu. Na trhu už dneska najdeme množství vhodného zahradního dláždění. Stačí si…Continue Reading

by

Ten pravý pokojíček

Pokojíček pro děti má být místem hezkým, ale zároveň také bezpečným a klidným. Děti rychle rostou, začínají postupně poznávat svět kolem sebe a hrou se učí novým dovednostem. Při zařizování jejich pokoje je na to potřeba myslet. Jeho vybavení přizpůsobíme tak, aby povzbuzovalo dětskou fantazii. Není to jednoduché, musíme uvažovat…Continue Reading

by

Popínavé rostliny vám pomohou

Popínavé rostliny mají v zahradách široké uplatnění. Můžeme skrýt nevzhlednou zeď, využít je pro zastínění pergol nebo se chránit před zvídavými pohledy. Najdeme druhy, které rostou samovolně, téměř bez jakékoli údržby. Zajímavým prvkem zahrady se stane starý strom, který necháme liánou porůst. Nádhernými květy i vůní vás odmění za péči…Continue Reading

by

Zdroj vitamínů pár kroků od kuchyně

Většina dužnatých plodů ovoce je v době zralosti sladká, protože obsahuje velké množství cukru. Ale existují i druhy s vysokým obsahem škrobu či tuků. Příroda tak sama zařídila, aby bylo ovoce, které je zdrojem látek důležitých pro organismus, lákavě chutné.  Tyto zásobní látky rostlina nevyužívá pro svůj růst, ale slouží jako lákadlo…Continue Reading

by