Zděný bungalov na klíč – ideální příbytek moderní doby


Říká vám něco jméno Louis de Funes? A jeho legendární četnické příběhy, v nichž exceloval od počátku šedesátých let až do doby, přibližně rok před jeho úmrtím? V roce 1982 byla natočena poslední ze série šesti komedií s dobrodružnou zápletkou s názvem „Četník a četnice“ a objevila se tu krásná černoška, ve filmové roli jako dcera krále smyšleného státu „Bungawa“. A výraz „bungawa“ by vám mohl připomenout jeden z typických znaků francouzské Riviéry, tedy rekreační přímořské bungalovy.

francouzská Riviéra

Zděný bungalov na klíč, který si necháte vystavět od specializované stavební firmy, by se tak mohl stát připomínkou slavné éry jednoho z nejoblíbenějších francouzských komiků, a zároveň vás alespoň v myšlenkách situovat do překrásného letoviska s azurovým pobřežím. Ať už si jej necháte postavit kdekoli, půjde o řešení vašeho bydlení takříkajíc ideální. A co tím máme na mysli?

houpací lavice u bungalovu

Máte všechno při ruce – umíte si představit, jak rekreanti u moře pobíhají v plavkách po domě sem a tam a zdržují se tu běháním do schodů nahoru a dolů, když hledají ploutve, šnorchl, stříkací pistoli a plavecké brýle? Když se potřebují převléknout, https://www.novinky.cz/koktejl/429228-mam-se-prevleknout-pilotka-sokovala-pasazery-svym-chovanim.html musí kvůli tomu vyběhnout z přízemí do ložnice v prvním patře, a schodiště jim zbytečně ubírá sílu. Bungalovy naopak, na rozdíl od patrových domů, umožňují mít všechny místnosti v jedné rovině, stačí tři kroky, a jste v obýváku, čtyři kroky a jste v ložnici, prostě se tu nenaběháte a máte při ruce veškeré prostory včetně těch úložných.

Lépe vypadá – koncepce zděného obydlí může mít mnoho podob a povšimněte si, jak úžasný vkus měli naši předkové. Ti stavěli vícepatrové zámecké objekty tak, aby byly posazené do rozsáhlého krajinného parku, takže tam zámek vypadal jako šperk. Ale dnes se vícepatrové domy staví nalepené na sebe na malých parcelách, a vypadá to příšerně, navíc to blokuje energii a lidé se tu pak necítí dobře. Pro menší stavební parcelu je proto ideální právě nízký bungalov, přehledný a atraktivní již na první pohled.