Kupujte z druhé ruky a ušetřete

Každá maminka to zná, na sociálních sítích a všude na internetu na vás vyskakují módní oblečky pro miminka, nové hračky, které podporují rozvoj vašeho dítka a bez kterých se rozhodně neobejdete. Ráda byste pro svého miláčka také něco pořídila, ale vaše finanční situace vám to neumožňuje? Vůbec nevěšte hlavu! Je to až překvapivé, ale internet je plný použitého, přesto funkčního zboží, které čeká jen vás.maminka s dítětem
 
Když pomineme klasické internetové bazary, kde se stále nejčastěji komunikuje po e-mailech, což není zrovna nejrychlejší, nalezneme spoustu možností na sociálních sítích nebo v aplikacích.
 
Nakupujte chytře a rychle.
 
Výhodou sociálních sítí je možnost filtrování podle bydliště, což jistě ocení maminka, která nemá možnost si pro vybrané kousky sama dojet. Na sociálních sítích rovněž vidíte profil prodávajícího, jeho celé jméno, mnohdy i telefon, bydliště či jeho zaměstnání. Samozřejmě, tyto informace neodkazují na poctivého prodejce, ale určitě je to jistý druh záruky. Přeci jen, kdo by si dovolil někoho podvést, pokud má veřejně uvedeny všechny své osobní údaje? Bohužel i toto je nešvar, který se stává, ale vždy máte možnost se obrátit na správce těchto stránek a ten může podvodníka zablokovat. Tento úkon vám bohužel peníze zpět nevrátí, ale alespoň se nenachytá někdo další. Dobré je tedy mít na paměti, nakupovat pouze od uživatelů, o kterých toho co nejvíce víme, popř. si vyžádat telefonní číslo a spojit se uživatelem jinou cestou.
 
Další výhodou nákupu na sociálních sítích je rychlost. Vyberete si věc, která se vám líbí, napíšete prodejci a během chvíle máte odpověď. Domluvíte si podrobnosti prodeje, způsob platby, předání a máte hotovo. Pokud se vám líbí více věcí a nemáte čas psát na každou položku, jednoduše si můžete vybrat z předepsaných otázek, např. „Je to stále na prodej?“, a jen čekáte na odpovědi.nákup přes internet
 
Pokud se rozhodnete takto nakupovat, tak nezapomeňte, že i vy se můžete stát prodejcem. Věci, které již nepoužíváte, můžete opět jednoduše nafotit, vystavit je a prodat. Za získané penízky opět něco nakoupíte a již nemusíte zoufat, že nemůžete koupit vše, co byste si pro svoji ratolest přála.