Zdravotnická firma chce investovat

Druhou největší zdravotnickou firmou v Česku je společnost Akeso, která podle finančních výsledků z předchozího roku vydělala tři sta milionů korun českých před zdaněním. Společnost zároveň uvedla, že její obrat byl něco málo pod tři miliardy korun. Výsledky motivují společnost k tomu, aby se v budoucnu pustila do investování, až do částky vyšší než 2,5 miliardy korun.

vybavení nemocnice

Generální ředitel firmy uvedl v rozhovoru pro média, že se firma snaží o průběžný organický růst, zadlužení drží na minimálních hodnotách a práci provádějí co nejefektivněji. Vytvářejí tak moderní a efektivní nemocnice v rámci celé České republiky. Většinu vydělaných finančních prostředků se pak snaží opět zpátky investovat do nemocnic.

V rámci svého byznysu se Akeso stará o Onkologické a radiologickém centrum Multiscan Pardubice, o Nemocnici Pardubice, Nemocnici Hořovice a také třeba Rehabilitační nemocnici Beroun. Akeso zaměstnává kolem 1 700 osob. Roční obrat se pohybuje skutečně na hranici tří miliard korun českých. Poskytovaná péče je hrazena prostřednictvím všeobecného zdravotního pojištění. Jak bylo uvedeno, firma se chystá v příštím roce výrazně rozšířit svoje aktivity.
nemocniční pokoj

Kam se bude nejprve investovat?


        Jedna z prvních investic ve výši asi 1,6 miliardy korun se plánuje směřovat na rozšíření kapacity právě v uvedené hořovické nemocnici. Zde se díky vysoké kvalitě poskytované péče zcela vyčerpaly kapacity, vzrostly výrazně čekací doby, které je nutné zkrátit, a proto by se měla budova rozšířit o zcela nové křídlo.


        Další investicí by měl být Beroun, kde se již v letošním roce přesune jedna miliarda korun na vytvoření Centra duševní rehabilitace, které je plánováno jako nejlepší psychiatrické pracoviště v Česku. Podle generálního ředitele je potřeba zaměřit pozornost na péči nejen o fyzickou schránku, ale také o duši. Dle analýz totiž tři a půl milionů obyvatel v České republice trpí psychickou nemocí.