A léto bude v chladu

Pokud nesnášíte letní vedra, asi jste schopni udělat první poslední, abyste se jim alespoň v domácích podmínkách vyhnuli. Existuje pár triků.

A léto bude v chladu

Sice letošní letní prázdniny alespoň ve své první polovině byly docela chladné, ale ty minulé, předminulé a ty ještě před nimi byly opravdu extrémně horké. Taková vedra u nás nebyla dlouho. Problém ale nebylo pouze vedro samotné, ale hlavně délka jeho trvání. Tropické dny a noci tu trvaly klidně i několik týdnů bez přestání, což byl už extrém i pro zapřisáhlé milovník horkého počasí. Vedra ovšem nejsou pouze nepříjemná, ale také poměrně nebezpečná. Člověk se během nich může docela rychle dehydrovat, což má negativní vliv pro celý organismus.

Klimatizace v továrně

Nechcete-li příští léto riskovat další tropy, alespoň ne u sebe doma, měli byste minimálně začít přemýšlet nad koupí klimatizace praha. Jedná se samozřejmě o investici, která není úplně nicotná, i když jak se to vezme. Nicméně díky této koupi můžete trávit tropické dny i noci v dokonalém chládku, což byste rozhodně chtít měli.

Již v minulém odstavci bylo naznačeno, že by klimatizace snad nemusela být tak drahá, jak se o ní povídá. A je to pravda. Pochopitelně, když si zvolíte klasickou verzi, připravte se na to, že vás to bude něco stát, ale v případě, že se spokojíte s menším modelem, zaplatíte mnohem méně. To samé platí, i když si koupíte mobilní verzi. Na první pohled se jedná o nic moc zařízení, které dle laiků nemůže vůbec chladit, ale když si zvolíte kvalitní model, buďte si jisti, že si doma dokonalé klima vykouzlit dokážete jako nic.

Klimatizovaný dům

Větrák není lepší

Většina lidí doma klimatizaci nemá, to je pravda. Místo toho ale používají větráky. Čím větší, tím lepší. Ano, ty mohou do jisté míry fungovat, ale mějte na paměti, že větráky neslouží k ochlazování vzduchu, ale pouze k jeho víření. To je sice příjemné a ochladit vás dokáže, ale má i mnoho negativ. Tím asi největším je samotný princip větráku. Ten totiž dokáže rozvířit nejen samotný vzduch, ale i všelijaké drobné částice, třeba prach nebo pyl. A to jsou jak známo alergeny. Pokud máte doma alergika, na užití větráku se určitě nedívá dobře.