Do banky nebo pod polštář

Proti minulým rokům a dobám dřívějším se nám s bankovními ústavy a pojišťovnami doslova roztrhl pytel. Už i Česká pošta nám nabízí kromě listovních služeb i ty bankovní. Jak se má pak člověk v takovém množství vyznat a vybrat správně? Ideální je mít šikovného bankovního nebo pojišťovacího poradce, který tuto práci udělá za Vás. Podle Vaší finanční situace vybere produkty přímo na míru.
platební karta
Pokud jste nedůvěřiví nebo nechcete mít další výdaje, zkuste zmapovat trh podle aktuální nabídky a internetu. Existuje spousta aplikací na porovnání nabízených služeb.
Jedno z nepsaných pravidel je být stálým a věrným zákazníkem jedné banky, která si Vás za tuto přízeň váží a máte pak nějaké slevy a bonusy. Ovšem pokud jste tak trochu dobrodruh a máte čas vybírat a sledovat trh, je možné mít každý finanční produkt rozložený v několika bankách, ovšem pozor na to, zda Vám banky po celou dobu trvání Vašeho smluvního vztahu nabízí původně naslibované úroky nebo výhody. Díky většímu množství bankovních ústavů Vám tato skutečnost může snadno uniknout.
Další dilema, které člověk řeší, je opačná fáze. Tedy ne kam uložit, ale jak čerpat a jakou platební metodu využívat. Ještě stále přetrvává zastaralý způsob, mít hotovost takzvaně pod polštářem. To už se ovšem v dnešní době nevyplácí a je to šance pro nenechavé a důmyslně vypočítavé zlodějíčky. Moderní metody platební kartou, mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami Vám umožní pohybovat se bez hotovosti s možností kdykoli zaplatit. Není nic jednoduššího než přiložit k platebnímu terminálu mobil, který máme bez tak všichni stále při ruce a je nakoupeno.
kalkulačka
Volba se liší hlavně dle věkových skupin. Starší lidé, jsou zvyklí mít u sebe peníze a stále přehled. Spousta jich ještě vybírá důchod v hotovosti a vystačí si bez bankovního účtu. Střední generace se pohybuje někde mezi, přitom určitě ráda využívá moderní metody a možnosti. Spoléhá na pohodlí, že na bankovním účtu proudí finance oběma směry, podle jejich potřeb, platebních a trvalých příkazů. Ta nejmladší generace se novinek nebojí. Moc platebních příkazů a životních povinností se jich zatím netýká a tak si prostě přiloží platební kartu k terminálu a ať již s rozvahou nebo bez, čerpají své kapesné, spoření nebo vydělanou výplatu.