Mobil a syn

Co byste řekli na to, kdyby mobilní telefony úplně vymizely ze světa. To bychom se my lidé museli vrátit k tomu, že bychom začali volat pevnou linkou anebo jsme si psali dopisy. Dokážete si představit, že byste si psali pouze dopisy? Sice ano, zdá se to romantické a taky takové vrácení ke kořenům lidstva, ale představte si, jak by to v dnešní době vypadalo. Bylo by to velice složité a zdlouhavé. Vemte si, že se lidé domlouvají třeba hodinu předem, a to telefonicky nebo emailem a nebo nějakým chatem. Takže pokud by někdo chtěl změnit nějakou schůzku během hodiny, tak pochybuji, že bych tam přišel dopis. Dopis by přišel možná až tak za dva dny.

Syn umí psát sms.

Navíc si vezměte, že by pošta byla vlastně úplně přetížená, takže by ani nestihla doručovat dopisy. Určitě by na poště chybělo tolik zaměstnanců a taky potom doručovatelů a tolik, že by to bylo hrozné a že by se dopisy opravdu hodně opožďovaly. A takže když to tak vezmu, tak mobilní telefony nám vlastně zachránily život a také zlepšují, a hlavně zrychlují život celému lidstvu. Já si opravdu už nedokážu představit, že bych neměla mobilní telefon. Víte, já mám dokonce mobilní telefony dva a můj syn má jeden mobil. A můj syn si na mobilním telefonu hlavně hraje hry.

Mobil používám denně.

Nejlepší to je, když se synem někde čekáme a už to je dlouhé. Takže já se synem oba dva si vytáhneme mobilní telefon a hrajeme si hry. A vůbec nám to nepřijde divné anebo špatné. Syn je na mobilní telefon už tak moc zvyklý, že mobilní telefon bere jako samozřejmost. A mně to vůbec nevadí. Vždyť je to taková doba, tak proč bych neměla dovolit synovi, aby taky s moderní dobou šel a existoval? Přeci není dobré, abych mému synovi zakazovala to, co je moderní a co je výdobytek moderní techniky, a to je mobil. A vy byste svým dětem dovolili mobilní telefon nebo by jste to zakázali?