Mobil dnes a dříve

Pamatujete se na svůj první mobil? Já ano. A musím říct, že to nebylo nic extra, ale vůbec jsem se za to nestyděla. Protože v dřívějších dobách, kdy mobilní telefony začínaly, tak byly velmi drahé. A pro některé rodiny velmi nedostupné. Myslím si, že v dřívějších dobách si mobilní telefon mohl dovolit pouze ten, který vydělával opravdu velké peníze a měl vysoce postavenou práci. Nebo vy si myslíte něco jiného? Já jsem si mobilní telefon pořídila až později, když mi bylo asi šestnáct let. Dva roky jsem si ho přála k narozeninám anebo na Vánoce. Jenomže mi stále nikdo nevyhověl, protože byly velmi drahé. Až třetí rok po slibování a prošení mi ho otec pořídil na Vánoce. A musím říct, že to byl úplně ten nejobyčejnější mobilní telefon, co to kdy byl na trhu. Vůbec už nevím, co to bylo za značku, ale vím že tam nebyly vůbec žádné hry.

Mobil má každý.

A ty hry jsem právě úplně chtěla nejvíce. Protože mí kamarádi a známí už měli mobilní telefony, které byly o něco lepší než ten můj. A měli tam hlavně hry. To jistě znáte. Pamatujete si na proslulého hada? Ten had v dřívějších dobách v mobilním telefonu opravdu frčel. Hada hrál opravdu každý a ten, kdo nehrál hada, byl asi divný. Já jsem hada hrála asi až o další rok později.

Na mobilu hraji hry.

Než jsem si pořídila už mobil sama z vlastních peněz z brigády. A musím říct, že ten mobil byl opravdu drahý. Stál mě čtyři výplaty ne brigádě Ale vůbec jsem nelitovala. Řekla jsem si, že prostě mobil být musí. Nicméně ale stejně jsem z něho nevolala ani nepsala zprávy, protože to bylo tak drahé, že jsem si to nemohla dovolit, takže mobilní telefon jsem si pořídila jenom kvůli tomu, abychom měla. A co vy a mobilní telefon? Máte ho? A co si myslíte o tom, že mobil už mají i malé děti? Mám syna, kterému je pět let a on svůj mobil má. Mě to nevadí, přijde mi to na dnešní dobu naprosto normální. Alespoň mu můžu kdykoliv zavolat.