Nemáte peníze?

Kolikrát si člověk jenom uvědomí, že by něco chtěl mít nebo že to možná i vysloveně potřebuje! A kolikrát si vzápětí uvědomí, že to vlastně mít nemůže, protože na to zkrátka a dobře nemá peníze! Jistě mi dáte za pravdu, že to rozhodně není nějaká neobvyklá situace. Že to potkává aspoň čas od času každého z nás.

Pokud se dá bez toho, co si nemůžeme z finančních důvodů dovolit, obejít, není to žádný zásadní problém. Možná se trochu uskromníme, možná nám to může být trochu líto, ale to není nic, co by náš život zásadněji ovlivnilo.

Jenže ony jsou i výdaje, jež jsou důležité a jež tedy nelze odsunout na později, až na ně budeme mít, respektive výdaje, jež si nemůžeme dovolit nechat nezaplacené. Někdy to zkrátka nejde.

A pak? Co pak?

hřivny stovky

Pak se můžeme buď pokusit urychleně scházející peníze vydělat, což je ale zpravidla v krátkém časovém úseku nemožné, pak můžeme využít úspory, to ale pochopitelně jedině tehdy, když je máme, anebo si lze vzít půjčku. Pokud nám ji někdo poskytne.

A věřte, že ta poslední slova nejsou planá. Jakkoliv by se totiž mohlo zdát, že je konkurence na trhu s půjčkami velká a poskytovatelé se budou předhánět v tom, komu se podaří ulovit nějakou tu dušičku, není tomu ve skutečnosti tak. Naprostá většina finančních institucí jen tak někomu nepůjčí, u většiny poskytovatelů je první na řadě kladení si přísných podmínek a důkladné prověřování žadatelů a až na druhém místě eventuální půjčení.

zlaté mince

A proto sázejí ti, kdo by měli vesměs jen malou šanci se žádostí o půjčku uspět, na nebankovní hypotéky bez registru. U těch se totiž na rozdíl od konkurenčních produktů nepožaduje ani spousta nejrůznějších dokladů, není tu třeba doložit vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další kvality, nemusí se tu čekat na schválení celou věčnost a ani tu nejsou takové poplatky a úroky, jež by byly spíše likvidační, než aby pomáhaly.

A to je důvod, proč jsou nebankovní hypotéky oblíbené.