Žehlička na vlasy

Mnoho žen používá žehličku na vlasy a je pro ně nenahraditelným pomocníkem. Tento výrobek nejen uhladí a vyžehlí vlasy do požadovaného efektu, ale pomůže i s běžnou úpravou vlasů. Reálné je i žehličkou dosáhnout společenského účesu. Využitelnost je mnohostranná. Dnes jsou na trhu k dostání žehličky mající mnoho importantních a význačných funkcí. Pryč jsou doby, kdy se jednalo o prvotní výrobky, kde efektivita účinku nebyla až na takové úrovni, jak je tomu dnes. Aktuálně je k dostání mnoho druhů a typů žehliček lišících se nejen značkou, ale především funkcemi. Vybírat z té pestré nabídky není lehké, ale je zapotřebí věnovat tomu dostatečný čas. V případě unáhlení by mohlo dojít k zakoupení nekvalitního výrobku bez výsledného efektu.
 žehlení vlasů
Parametry pro výběr vhodné žehličky na vlasy
 

  1. Velikost žehlící plochy–  záleží nejen na požadované účinnosti, tj. jestliže preferujeme výrobek, se kterým variabilně vytvoříme účes či v případě krátkých vlasů je pak lepší variantou menší plocha, naopak v případě dlouhých vlasů, zejména pro narovnávání a pro rychlejší úpravu je adekvátní žehlička mající větší plochu.

 

  1. Povrch– pominuly doby, kdy na trhu byly prvotní výrobky se železným povrchem, který spíše vlasy poškozoval, dnes jsou žehličky nejčastěji opatřeny keramikou, turmalinem, k dostání jsou též povrchy nazvané coby sklokramické či mramorové. Všechny náleží mezi vhodné a nepoškozující vlasy.

 
 

  1. Funkce– svou úlohu pro regulaci stupně teploty plní displej, nahřívání – i když dnes jsou na trhu výrobky žehliček, které jsou nahřáté na požadovaný stupeň během několika sekund, je záhodno na tento atribut myslet při výběru výrobku, neboť zejména ráno, kdy je vše ve spěchu, je tato úspora v čase velmi adekvátní, automatické vypnutí je podstatnou funkcí, neboť z jakéhokoli důvodu se může stát, že dojde k opomenutí vypnout žehličku, touto funkcí tak je zaručena naprostá bezpečnost a nehrozí žádné riziko.

 potřeby na vlasy
 
Manipulace a údržba
 
Při výběru je rovněž zásadní neopomenout ovladatelnost v rámci manipulace. Je důležité, aby se žehlička dobře držela v ruce, snadno ovládala a výrobek splnil požadovanou efektivitu. Podstatou je i váha výrobku.
V rámci údržby je vhodné dle potřeby výrobek umýt a to za pomoci houbičky a vody s trochou jaru, který odmastí zanesené plochy na žehličce.