Není nebankovní hypotéka příliš riziková?

Je smutným faktem, že dnes má naprostá většina dospělých lidí nějakou půjčku, kterou aktivně splácí. Proč ale tyto peníze potřebují? Důvody mohou být dva. Jedním z nich je snaha vyřešit vlastní nepříznivou finanční situaci. Tou druhou je koupě něčeho, na co momentálně nemáme peníze.

Je jasné, že snaha zlepšit svou situaci pomocí půjčky obvykle nekončí dobře. Snadno se totiž zapomíná, že půjčené peníze bude třeba také splatit. A pokud jde o touhu koupit si něco, na co momentálně nemám, pak je možné našetřit.

pujcka1

Avšak bez ohledu na to, jak nerozumné to je, lidé si stále půjčují. K tomu pomáhají i reklamy, které neustále vidíme v televizi, a kde nám ukazují, co vše si budeme moci dovolit, jen když si půjčíme. A můžeme to mít okamžitě!

Nejrůznější půjčky poskytují jak banky, tak i nebankovní společnosti. A není jich zrovna málo. Jak již bylo řečeno, lidé si neustále půjčují. Jedná se tedy o výhodný způsob podnikání.

Samozřejmě nemusí jít jen o klasické půjčování peněz. Například v poslední době zažívají boom nebankovní hypotéky, i když ty se stále ještě setkávají s nedůvěrou. Lidé se totiž bojí půjčit si od nebankovních společností.

pujcka2

Hlavní podíl na tom mají všechny ty reportáže, které ukazují, jak si nějaká chudá babička půjčila peníze, a nakonec přišla v exekuci o vše, co měla, prakticky včetně střechy nad hlavou. Naproti tomu pozitivních informací příliš není, a pokud ano, například v reklamách, prakticky se neliší od těch bankovních. Jsou ale skutečně tak nebezpečné?

Pokud si vše dobře rozmyslíte, tak nikoliv. Jako všechny firmy, i tyto musí postupovat podle zákona. A to znamená, že žadatel musí mít ještě před podpisem smlouvy možnost seznámit se s veškerými podmínkami. Stačí si tedy podrobně přečíst smlouvu, hlavně to, jaké jsou zde poplatky.

Dále pak je třeba se ujistit, že skutečně budete moci splácet, a to i v případě ztráty zaměstnání či dlouhodobé nemoci. Pak se nemáte čeho bát.