Stěhování. Je se čeho obávat?

Stěhování je mnohdy velkým krokem do neznáma. Ačkoliv jsme si nové bydlení zvolili třeba i sami, a několikrát jej prošli, neznamená to, že víme o každém koutě, ve kterém na nás číhá nebezpečí v podobě špatně zajištěné elektrické zásuvky, či bublající vody v kohoutku. Stěhování samo o sobě pak dává zabrat, když musíme sbalit veškerý svůj majetek, a převézt jej z jednoho místa na druhé. Vždy je nejlepší kontaktovat stěhovací firmu, která polovinu problémů vyřeší za nás, a v mnohém nám tak uleví. Existují nějaké tipy pro úspěšné stěhování, a informace o tom, co očekávat?

krabice s klíčem

Můžete si říct o pomoc? Udělejte to.

Ačkoliv možná skutečně věříte, že to všechno zvládnete sami, realita na vás udeří v ten nejméně vhodný moment. Nikdy totiž není od věci mít někoho na pomoc, když vám vše začne padat na hlavu, a vy nevíte, kudy a kam.

Co můžete, připravte předem.

Nové bydlení, do kterého se chystáte, můžete předem připravit alespoň do takové míry, abyste zde mohli fungovat první den v poklidu. Ono totiž poté, co převezete všechny své věci do nového bytu, už možná nebudete mít energii ještě něco vybalovat, a připravovat. Není tedy od věci mít již v novém bytě připravené základní hygienické potřeby, místo na spaní, rychlovarnou konvici, a něco na zub v lednici. Klidně do lednice přidejte i láhev dobrého pití, protože po tak náročném dni si ji rozhodně zasloužíte.

kartonové krabice

S čím nemusíte, s tím se nezatěžujte.

Stěhování je náročné samo o sobě, a když k tomu přidáte tahání těžkých předmětů, vyvážení věcí na vyhození, nebo montáž a demontáž nábytku, je to někdy nad vaše síly. Rozhodně se obraťte na stěhovací službu, která tuto práci vykoná za vás, a jídlo si objednejte třeba z dovozu, protože na vaření vám rozhodně čas nezbude, ale budete potřebovat veškerou energii, kterou vám párky, ani konzerva nedodají.