Tak tohle se vážně nepovedlo! Jak se ve společnosti vyhnout trapasům?

Občas se stane, že se ve společnosti lidí ocitneme v úzkých. Do až hodně trapných momentů se může dostat každý z nás. Jak z nich ale rychle ven? 

Tak tohle se vážně nepovedlo! Jak se ve společnosti vyhnout trapasům? 

Nikdo není neomylný a nikdo se nemůže vždy chovat přesně podle pravidel etikety. Jistě, můžeme se kdykoliv dostat do situace, kdy se nevhodně zachováme, kdy nám zůstane jídlo mezi zuby, nebo zapomeneme něčí jméno. Nejvíce trapasů se na veřejnosti stává asi v práci. Mnohem horší, než samotný trapas ale může být to, když si neumíme v takové chvíli poradit. Na co si dát ve společnosti pozor a jak velmi taktně a hlavně rychle vybruslit z trapné situace? 

společnost přátel

Když to v práci skřípe

Jelikož na společenské události většina lidí nechodí běžně a tak často, za to do práce chodíme každý den, je jasné, že nejvíce společenských omylů a trapasů se nám děje v práci. Máte občas pocit, že jste doslova magnet na všemožné trapasy? Možná z nich jen neumíte vhodně vybruslit. A co je nejúčinnější? Nikdy ale opravdu nikdy na sebe zbytečně neupozorňujte, když už se vám stane něco, co se úplně nehodí a máte pocit, že se teď na vás dívají úplně všichni, dělejte, že to nevidíte. Neupozorňujte na své chyby nebo na to, že jste něco nevhodně řekli, zkuste nenápadně z konverzace odejít jako vítěz. Omluvit se, že musíte ještě něco dodělat, nebo jít něco vzkázat kolegovi, můžete vždy. Nic ale zároveň nepředstírejte. Předstíraný odchod na toaletu nebo hovor, který neexistuje, může situaci jen zhoršit. 

trapas ve společnosti

Jak se vlastně jmenuje? 

A jaké jsou ty nejčastější společenské trapasy? Určitě to jsou případy, které známe všichni, jídlo v zubech, vykasaná sukně, špinavá halenka nebo zcela nevhodně rozvedená konverzace. Jedním z dost častých trapasů je ale i zapomenuté jméno. Pokud splete jméno šéfa, asi vás za to nepochválí, totéž se může stát ve chvíli, kdy se s někým na akci seznámíte a za hodinu vůbec netušíte, jak to jeho jméno vlastně znělo. A co s tím? 

Opět platí stejné pravidlo. Na nic z toho neupozorňujte, pokud to jen jde. Nikdy se opravdu nesluší, když nahlas řeknete, že si jméno dané osoby nepamatujete. Prostě ho neoslovujte a hledejte v davu někoho, kdo vám jméno připomene. V uvolněné společnosti se občas neškodí i zasmát na svůj účet, čímž se situace odlehčí.