Zútulněte váš domov vazbou ze sušených květů

Potěšte svoji duši a srdíčko tím, že se pustíte do věcí, které jste nikdy nedělali, ale ve skrytu duše cítíte potřebu s tím začít. Začněte právě teď. Už nic neodkládejte. Udělejte si čas sami pro sebe, nastřádejte sušené květiny https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/, traviny, listy a vše, z čeho se dá vytvořit hezká vazba tak, že se na ni rádi budete dívat.

hortenzie v květináči

A připomene vám čas, kdy jste pracovali jen pro sebe, potažmo pro zútulnění vašeho domova. „Ingredience“ si můžete nasušit sami, stačí se jen dívat po místech, kterými chodíte na procházky a trhat květenu a sbírat listy. Pokud bydlíte ve městě a procházky přírodou zrovna nemilujete anebo dojdete leda tak do parku, pak věřím, že v parku není radno květiny trhat. Ty tam mají zůstat na ozdobu. Proto navštivte web na internetu, který se zabývá prodejem sušených výlisků, a to nejen z naší vegetace, ale i z africké, australské, čínské anebo indické sušiny. A seženou vám květinu, na kterou si jen vzpomenete, a ještě za výhodných podmínek. Stejně tak můžete objednávat i dekorativní předměty, které budete potřebovat k vytvoření vašeho dílka jako jsou floristické potřeby, kdy nejdůležitější je aranžovací hmota, bez které se neobejdete v případě, že chystáte zápichy z květin a jiných přírodnin.

sušená dekorace

Aranžovací hmotu ovšem musíte dobře ukrýt, aby zbytečně nevykukovala a nekazila dojem z vykonaného dílka. Nejlépe ji schováte v ošatkách či vložte do truhlíku vyrobeného z přírodního materiálu. Ošatky, košíky i truhlíky mohou být vyrobeny z proutí či pedigu. Udělejte si radost a tvořte! Anebo pro začátek můžete zakoupit formu z proutí či polystyrénu pro věnec, na kterém se můžete učit. Pokryjete ho dle své nálady kvítky, zápichy, přírodními ozdůbkami nebo i poklady, které skrývá vaše domácnost.
Výborně se na věncích vyjímají i skořápky od vlašských ořechů, pro vánoční ozdoby volte také z vaší kuchyně, a to ruličky celé skořice, sušený pomeranč nebo citron na plátky, hřebíček a jiné koření. Fantazii se meze nekladou. Tvořte podle ročního období. S každým novým obdobím vyrábějte sušenou květinu a obměňujte svůj domov. Dodáte mu tak jinou energii a nové barvy.