Neseďte s dětmi doma, vyrazte do přírody.

Pobyt v přírodě je pro děti velice prospěšný, jak ale dostat děti ven od her a počítačů? Jak je přimět aby dobrovolně a rádi s vámi chodili ven a měli z toho radost?
1. Začněte už od miminka
I malá miminka by měla určitou dobu denně trávit venku na čerstvém vzduchu. Začněte opatrně, třeba po půl hodince a zvyšujte čas strávený venku. Pokud dítko nemá rádo kočárek, nezoufejte, dítko můžete nosit i v nosítku a většině dětí se v něm venku velice líbí. S miminkem nechoďte ven, pouze pokud je velice silný vítr nebo velký mráz. S dětmi by se nemělo hodit ven v teplotě nižší než je -5°C.
matka a syn na podzim
2. Vymyslete venku zábavu
Pokud chcete dostat děti ven, vymyslete jim tam náležitou zábavu třeba i s odměnou. Udělejte třeba hon za pokladem, kdy budou děti s vámi podle mapy hledat truhličku s pokladem. Do pokladu můžete dát třeba čokoládové mince nebo jinou odměnu. Další možnost je lovení kešek. Tato zábava uchvátila spoustu dětí i dospělých po celé republice a s nadšením společně loví s pomocí GPS souřadnic poklady na všech možných místech. Ale pozor, tahle zábava může být i nebezpečná, určitě si dávejte pozor kde je keška umístěná, aby jste nechodili na nebezpečná místa.
3. Jděte příkladem
Sedíte celý den u televize na gauči a jíte u toho brambůrky? Pak nemůžete po dětech chtít, aby chodily s radostí do přírody, když u vás vidí pravý opak. Choďte do přírody s dětmi a ukažte jim, jak tam mají chovat.
děti na zasněžené cestě
4. Hřiště jako posilovna
Využijte dětských hřišť v okolí, děti se na něm výborně vyřádí a navíc procvičí a posílí veškeré svaly za pomoci hry. A co víc si přát? Velice důležitá je i společenská interakce dětí se svými vrstevníky a zapojení se do kolektivu. A kde jinde než v přírodě mezi dětmi? Další výhodou je to, že dětská hřiště jsou v dnešní době již pěkně propracovaná a děti se na nich rozhodně nenudí, často ale skýtají spoustu aktivit i pro rodiče. Často se jedná o posilovací stroje v přírodě.