Nikdy není pozdě

Každý ve svém životě máme nějaký styl. Ať už je to oblékání, poslouchání hudby, nebo vyjadřování. A slyšeli jste určitě už i o zdravém životním stylu. Ale není to pouze o stylu, ale taky o zdravý vašeho těla, aby jste se cítili fit. Spousta lidí nad tím mávne hlavou. Proč by měli vlastně jíst vůbec zdravě? K čemu je to prospěšné. A spoustu dalších výmluv. K zdravému stylu se nedá přinutit, musíte ho milovat a taky vám musí být blízký. Protože spoustu lidí ani neví, jak by se měli správně stravovat a co vše by měli nakupovat. 

naučte jíst zdravě i děti

Jakou stravu by jsme měli jíst? A proč jsou tyhle suroviny pro nás důležité? 

  1. v první řadě jsou zdravé TUKY. Ano čtete dobře. I tuky můžou být zdravé a smyslné pro náš organismus
  2. dále jsou to bílkoviny, které naše tělo taky potřebuje. Třeba na tvarování svalové hmoty 
  3. vláknina nám zase pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. 
  4. minerály jsou důležité opět pro naše tělo. Potřebujeme je pro tvorbu například zubů nebo kostí
  5. vitamíny, známe je opravdu každý už od mala a pro tělo jsou nezbytnou součástí aby náš organismus mohl fungovat správně. 
  6. cukry, nemusíme úplně vyloučit z našeho jídelníčku. Jsou totiž zdrojem energie. Neznamená to tedy, že sníte tabulku čokolády na posezení. Ale nahradíte nezdravé cukry těma zdravějšíma. 

suroviny

Co se týká pitného režimu. Určitě pro váš nový zdravý životní styl je dobré vyloučit sladké nápoje, jako je coca-cola, fanta, pepsi, sladké syrupy, džusi, energi drinky a další slazené nápoje. Říkáte si co jako budu v tom případě pít když je tohle tabu? Nejlepší je čistá voda! Ale můžete si jí samozřejmě dochutit citrónem, mátou, nebo různým ovocem. Taky můžete pít ovocné nebo zeleninové smoothie. 

Tohle je jen taková menší část toho jak začít žít zdravý život. Vše ale musíte mít nastavené v hlavě. Pokud se do toho to stylu budete nutit, nikdy neuspějete. Protože vás to nebude bavit, budete znudění. Ale můžete očekávat, že pokud se do toho ponoříte a začnete postupně a více se vzdělávat, tak krok po kroku to můžete zvládnout a pak na sebe budete neskutečně pyšní. Vaše tělo se pročistí, budete mít více energie a hlavně se budete těšit z každého rána, jak jste úžasní, že jste to zvládli. 

Pravidlo je: Ne pohlavě, ale z rozmyslem, postupně a mít pevnou vůli. Jen tak můžete dosáhnout svých cílů a být ve vašem životě spokojeni.