O výhodách polypropylenu pro KLT přepravky

KLT boxy jsou nádoby, určené pro přepravu a skladování mnoha druhů výrobků včetně potravin a zemědělských produktů. Zemědělství a potravinářský průmysl se bez nich stěží obejde, protože v tomto směru jsou mnohem sofistikovanější volbou, než nádoby dřevěné. Dřevo bylo výhradním materiálem pro tyto účely ještě v poměrně nedávné době, ale časová osa vývoje logistiky naznačila, že plastické hmoty nemají v tomto směru konkurenci. Jaké jsou vlastně zásadní přednosti plastových KLT boxů?

čerstvý chléb

Polypropylen

Druhů plastických hmot existuje bezpočet, ale jen některé jsou vhodné pro potravinářské účely. Jedním z nich je i polypropylen, jehož vlastnosti přesvědčily miliony lidí o vhodnosti materiálu pro tato využití již před několika desítkami let. Z polypropylenu se zhotovují obalové materiály pro potravinářské polotovary i čerstvé výrobky, například sáčky a fólie na pečivo, kuchyňské nádobí, a mimo jiné vám s velkou pravděpodobností proudí pitná voda v domácnosti v polypropylenových trubkách.

pekárenský provoz

Z hlediska zdravotní nezávadnosti jde o plast naprosto ideální, ale to není vše, jeho další výhodou je tepelná stabilita i v extrémnější tepelné zátěži. Polypropylen bude spolehlivě sloužit v silných mrazech i v letních vedrech a ani při těchto teplotách se nebude deformovat a rozpadat a nebude vylučovat do okolního prostředí žádné toxické chemikálie.

Můžete tedy zcela bez obav vkládat do KLT boxů například i pečivo.

Spolehlivý parťák pro pekaře

Majitelé pekařství jistě ocení spolehlivost přepravek z polypropylenu, stačí pouze na dno umístit vhodný savý papír a začít do přepravek skládat rohlíky, bagety, vánočky, koláče, koblihy a mnoho dalších pamlsků, a třeba i zdravějších z celozrnné mouky a kvalitního třtinového cukru. Tímto způsobem dopravíte do prodejen pečiva zcela bezpečně vše, aniž by tu docházelo k různým nepříjemnostem, co by vedly ke zbytečným ztrátám.