Pusťte se do rámování!

Obrazy dotváří od nepaměti lidské domovy, dodávají jim příjemnou atmosféru a zároveň dokážou oživit prostor. Bez obrazů a dekorací by byl byt holým studeným místem. Vůbec nemusíte mít doma originály za desetitisíce, naopak rodinnou atmosféru podpoří zarámované obrázky Vašich dětí či krásné fotky z dovolené. Jsou v nich uchované vzpomínky na radostné chvíle a pohled na ně Vám tyto okamžiky vždy připomene.
obraz nad gaučem
Pár praktických rad
1.       Nad nízkou komodou krásně vynikne obraz velkého formátu. Pokud je samotná kresba malá, pomůže Vám formát zvětšit velká pasparta uzavřená křehkým rámem.
2.       Při vodorovném či svislém zavěšení obrazů je třeba zachovávat takové rozestupy, aby byly v prvním případě menší než šířka a v druhém případě výška obrazů.
3.       Nebojte se do bytu umístit pracovní nástěnku. Kromě řady papírků s poznámkami se na ní mohou objevit i výtvarná dílka dětí.
4.       Obrazy nemusí pouze jen viset, také mohou stát v poličkách či na nízkém nábytku.
rám obrazu
Jak na paspartování a rámování?
Rodinné fotografie můžete zapaspartovat jen do obyčejných čtvrtek a vložit je pod skleněné klip-rámy. Snadno tak můžete fotografie obměňovat. Prostor například nad jídelním stolem můžete oživit celou řadou menších dřevěných rámečků, které koupíte za pár korun. Do nich můžete opět umístit obrázky dětí či fotografie. Světlé rámy prostor opticky zvětší. Dbejte základního pravidla, že rám nesmí potlačit obsah, naopak by ho měl umocnit a sjednotit. Zajímavý rámeček můžete vytvořit tak, že na dřevěný rám nalepíte například usušené květiny. Další variantou je rám z lepenky, kterou natřete béžovou barvou a pak plochu rámu polepíte kousky bambusu. Velmi jednoduchý způsob, jak vlastnoručně vyrobíte rám, je polepit karton vyřezaný do potřebného tvaru zajímavým papírem, například s ozdobně psaným textem. Dřevěný rám můžete pomalovat akrylovými barvami, získáte tak rám, který bude přesně ladit s obsahem. Dáváte-li přednost ubrouskové technice, i ta je skvělou možností, jak ozvláštnit rámy obrazů.