Pořizujeme si kočičku

Vybírat se dá dokonce i podle naší povahy, tak si i nejlépe s daným plemenem sedneme. Takže je dobré si zjistit nároky, vlastnosti, zájmy a záliby, které budou typické pro konkrétní typ. Nesmíme ale zůstat na obláčku, stejně totiž jako jsou originální lidé kolem nás, tak to bývá u těchto domácích mazlíčků. Přesto všechny budou vděčné za pohlazení, drbání a lidskou lásku, kterou dokážou skutečně ocenit.
kočičí oči.jpg
Vybírat můžeme:
od chovatelů, což je asi nejdůvěryhodnější, pokud jdeme cíleně za nějakým typem plemene. Také známe podmínky, v jakých bylo kotě od narození a případně veškerá očkování, ošetření a podobně.
z útulku, zde původ nebude znám, ale nic méně vděčnost pravděpodobně nebude žádný problém. Je více, než vhodné požádat příslušný útulek o záznamy vybrané kočky, zdali byla léčená, týraná nebo zkrátka získat o ní co nejvíce dostupných informací.
z ulice nebo volného prostoru. Bohužel i to se děje, že někdo kočky vyhodí a pak se toulají a hledají domov. To je nejvíce rizikové, jelikož nevíme o ní vůbec nic a tak musíme nejlépe zajistit prvotní zdravotní prohlídky a následnou péči.
kotě u sedmikrásek.jpg

Kočka nebo kotě

Tak koťátka nás vždycky dostanou, ale i ony jednou vyrostou. Navíc potřebují hodně péče, aby se všemu naučila a my se mohli bez obav těšit domů.
zamračená kočka.jpg
Pokud na tento základ nemáme dostatek času, rozhodně bude lepší si pořídit starší kočičku. Určitě je dobré od malička začít se správnou výživou, abychom domácího mazlíčka nevystavovali špatným stravovacím návykům. Každá informace, která nám pomůže je skvělá a některé z rad můžeme skvěle použít. Je totiž logické, že nemůžeme vědět všechno a pokud je základní krmivo označeno nápisem vhodné pro kočky, neočekáváme nic špatného. Ale v podstatě je to stejné jako s potravinovými výrobky v naší stravě, také ne vše nám prospívá. Jedině kvalitní stravou předejdeme větším zdravotním problémům svého mazlíčka.